CS Smart a reusit un rezultat de egalitate in deplasarea de la Odorheiu Secuiesc, 3-3 cu ACS Odorheiu Secuiesc in partida din cadrul etapei a IV a Ligii I la futsal. Carstea a deschis scorul pentru Bucuresteni in minutul 4 al partidei iar dupa numai un minut internationalul Tomescu a marcat pentru 2-0 pentru CS Smart.

Gazdele au inscris abia spre sfarsitul primei reprize, Smart iesind la pauza cu avantaj scorul fiind de 3-2.

Daca in prima repriza elevii lui Utica au dominat meciul, in a doua repriza au preferat doar sa se apere iar acest lucru s-a resimtit, golul egalizator a venit cand mai erau doar 2 minute pana la finalul partidei.

intrebat ce parere are despre evolutia fotbalistilor de la CS Smart, finantatorul Mihai Ionescu a spus: „Sunt suparat pe ei, Tomescu si Sotarca au gresit in pase decisive ale meciului si au ratat incredebil de mult, am avut multe suturi pe poarta dar din pacate nu s-au finalizat cum trebuia” Smart-istii vor juca pe 14 octombrie acasa cu CFF Clujana Cluj Napoca.